PROMVITA - Kraków, ul.Worcella 6
tel. +48 510 991 936, +48 608 777 062

Żywa kropla krwi, co to takiego?

Zajmujemy się przyżyciową analizą krwi. Znajdziecie Państwo tutaj nieco informacji przybliżających znaczenie tego badania, oraz krótki rys historyczny.

Analiza ma już swoją historię, a zaczęło się od prof. Guntera Enderleina, który obserwował krew w ciemnym polu widzenia. Mikroskopia ciemnego pola, to rodzaj obserwacji, który wymaga nieco innego sprzętu od standardowo pojmowanego mikroskopu. Tej szczególnej obserwacji poddawane jest środowisko elementów morfotycznych krwi.

W 1931 roku niemiecki biochemik Otto Warburg otrzymał nagrodę w dziedzinie medycyny, za odkrycia w obszarze działania enzymów oddechowych. Ten sam naukowiec jest autorem szeregu prac na temat środowiska wewnętrznego ciała człowieka. Oto kilka cytatów z jego prac i wykładów:

  • Tkanki nowotworowe są kwaśne, natomiast zdrowe tkanki są alkaliczne. Woda rozdziela się na jony H + i OH-, jeśli istnieje nadmiar jonów H + to występuje odczyn kwaśny. Gdy istnieje nadmiar jonów OH-, to mamy do czynienia z odczynem zasadowym
  • Wszystkie formy nowotworowe charakteryzowane są przez dwa podstawowe warunki: kwasica oraz hipoksja (brak tlenu).
  • Wszystkie zdrowe, normalne komórki bezwzględnie wymagają tlenu, ale komórki nowotworowe mogą żyć bez niego – reguła, od której nie ma wyjątku
  • Jeśli by pozbawić komórkę 35% jej tlenu, to przez 48 godzin może zamienić się w komórkę nowotworową

Obserwacja jakościowa ( przy życiowa)krwi znakomicie odzwierciedla środowisko, w którym kilka bilionów komórek musi żyć, wypełniać swoje życiowe zadania, tak abyśmy mogli czuć się zdrowo.

Na pytanie "Czy warto zrobić to badanie, czy też nie?" jest jedna odpowiedź: warto!

Nawet jeśli czujemy się znakomicie, w ten prosty , bezbolesny sposób "warto zajrzeć" do naszego wnętrza. Jest to bardzo dobre badanie profilaktyczne. Poza tym doskonale nadaje się do monitorowania postępów wszelkich terapii.

I to , o co nasi klienci pytają nas najczęściej "Czy odnajdziemy i określimy rodzaj pasożytów, które nas zasiedlają?" Zdarza się znaleźć intruzów ( vide zdęcia naszych obserwacji), ale we krwi wyraźnie widać cechy, które wskazują na obecność szeroko pojętych form pasożytniczych.

Pamiętajmy, że jakość ma znaczenie! Mikroskopowa analiza żywej krwi świetnie się do tego nadaje. Jakość środowiska ciała jest podstawą dobrego zdrowia i samopoczucia.