PROMVITA - Kraków, ul.Worcella 6
tel. +48 510 991 936, +48 608 777 062

Co z tymi pasożytami?

W tej części przedstawimy możliwości obronne , jakie daje nam natura. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że niemal 75% wszystkich środków farmakologicznych , ma swoje źródło w roślinach. Wydaje się ,ze rośliny to niewyczerpane źródło związków biologicznie czynnych, które można wykorzystać i wykorzystuje się , jako środki przeciw pasożytnicze. Nasze babcie, może i mamy mówiły: nie jedz słodyczy, bo będziesz miał/a robaki… Dużo w tym prawdy. Okazuje się , że pasożyty mogą przeżyć bez pokarmu bogatego w białko, tłuszcze, witaminy, minerały, ale nie przeżyją bez cukrów. Brak węglowodanów w diecie żywiciela prowadzi do osłabienia funkcji życiowych parazytów, w tym jakże istotnej dla każdego gatunku- funkcji rozmnażania. Pamiętajmy o tym fakcie podczas kuracji przeciw pasożytniczych. Ograniczenie węglowodanów w diecie ( zwłaszcza cukrów prostych typu glukoza) prowadzi do osłabienia ich funkcji życiowych

Co powinno znaleźć się w diecie? Kiszonki, czosnek ,cebula, kozieradka, oregano, tymianek , piołun, macierzanka, owoc kopru , łupina i liść orzecha czarnego itp. Im więcej ziół i przypraw aromatycznych , tym lepiej.

Rynek udostępnia nam preparaty przeciw pasożytnicze, które w znakomitej większości składają się z ekstraktów roślinnych. Dla dzieci są to wyciągi wodne, dla dorosłych najczęściej preparaty o wzbogaconym składzie, w postaci tabletek lub kapsułek.

Naturalne metody przeciw pasożytnicze powinny być oparte o właściwą dietę , ważne , aby w trakcie kuracji pić odpowiednią ilość wody. Zadbajmy również o prawidłowe wypróżnianie.

Podejrzenie istnienia pasożytów dobrze jest potwierdzić badaniem kopro skopowym, lub bardziej zaawansowanym i testami immunologicznymi. Parazytologia podąża w kierunku bardziej wiarygodnych badań, mających na celu wykrycie pasożytów, są to właśnie testy ujawniające obecność przeciwciał, szczególnie w klasie IgE.

Często słychać opinie, ze człowiek to nie zwierzę , aby się odrobaczać. Może i nie musi się odrobaczać,, ale działania przeciw pasożytnicze powinniśmy zawsze mieć na uwadze 